Z okien południowej, wschodniej i zachodniej strony budynku rozciąga się widok na piękną otulinę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, która zależnie od pory roku przybiera barwy od żywej zieleni do głębokiej miedzi. Powierzchnia użytkowa jedenastopiętrowego budynku sięga blisko 21 tys. mkw., z czego największą część zajmują biura, blisko 15 tys. mkw. Certyfikat BREEAM, który otrzymał budynek Olivia Four dorównywał
ocenie najwyższego i najnowocześniejszego budynku w Londynie - ponad 300-metrowemu The Shard.
Oryginalnym elementem architektury biurowca jest zielony dach, który absorbuje wodę opadową. Ta jest gromadzona w zbiornikach retencyjnych, a następnie wykorzystywana do celów technicznych: mycia chodników, ulic, posadzek. W projekcie dominują czerń i biel - zarówno na elewacji, jak i we wszystkich elementach pomieszczeń, choćby holu wejściowym. Dzięki mikrokryształom kwarcytowym biała elewacja budynku skrzy się w słońcu. W lobby Olivii Four uwagę przyciągają ikony designu - repliki mebli zaprojektowanych przez Ludwiga Mies van der Rohe na międzynarodową wystawę w Barcelonie w 1929 roku.
BJK Architekci
Breeam Excellent, WELL oraz WELL HEALTH-SAFETY - z najlepszym wynikiem na świecie. WELL HSR - odnosi się do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Zastosowane w tym zakresie rozwiązania mają na celu szeroko pojętą ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusów.