Lipiec i sierpień w O4 będzie bogaty w wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu kompetencji biznesowych. SUMMER MENTORS CAMP to program mentoringowy dla przyszłych startupowców, którzy chcą podbić świat biznesu poza granicami Polski. Mentorami są wyjątkowi specjaliści z Doliny Krzemowej oraz Polski, z którymi będzie można się spotkać online i offline.
Jutro (tj. 5 lipca) odbyło się pierwsze spotkanie prementoringowe w ramach uruchomienia SUMMER MENTOR CAMP. Kolejne odbędzie się 7 lipca. Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się, jak będzie wyglądał mentoring, postawione zostaną kluczowe cele i zdefiniowane założenie. Głównym założeniem programu jest wsparcie uczestników w zdobyciu dedykowanych kompetencji i kwalifikacji, dzięki którym będą mogli efektywnie rozwijać swój biznes poza granicami kraju. Mentoring doświadczonych ekspertów to jedna z najbardziej skutecznych dróg do zdobycia wiedzy potrzebnej, by pokonać bariery własnych ograniczeń i móc realizować własne marzenia biznesowe.
Mentorzy programu SUMMER MENTORS CAMP 2016 to wyjątkowi ludzie sukcesu. Prelegenci z Doliny Krzemowej oraz Polski podzielą się swoją wiedzą z zakresu biznesu, finansów, prawa, marketingu, HR-u oraz międzykulturowości. Każdy z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie.
Anna Bielicka – pracownik Ministerstwa Gospodarki oraz Ambasady RP w Waszyngtonie, a obecnie Biura Akceleracyjnego w San Francisco, gdzie zajmuje się wsparciem firm technologicznych w ekspansji na rynek amerykański, w tym na rynek Doliny Krzemowej. Odpowiedzialna za zarządzanie na rynku amerykańskim programem Polski Most Krzemowy, mającym na celu przyspieszenie rozwoju star-upów (akcelerację) oraz internacjonalizację. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Jako CEO w firmie Global Consulting zajmowała się zarówno pozyskiwaniem środków unijnych, zarządzaniem projektami unijnymi, jak i internacjonalizacją.
Arek Bibillo (w każdą środę lipca) – naukowiec, specjalista z dziedziny enzymologii, specjalizujący się w szybkim sekwencjonowaniu ludzkiego DNA oraz założyciel biotechnologicznego startupu Carom Tech. Pracował w prestiżowym National Cancer Institute, gdzie badał m.in. odporność wirusa HIV na leki. Od ponad dekady mieszka w Dolinie Krzemowej. W tym czasie pracował zarówno w startupach, jak również średnich i dużych firmach biotechnologicznych (Pacific BioSciences, Genia Technologies, Roche). Zajmował się badaniami naukowymi, organizacją projektów, przygotowaniem programów i grantów naukowych oraz menedżerskim nadzorowaniem zespołów. To doświadczenie dało mu unikatowe spojrzenie na prowadzenie biznesu związanego z biotechnologią.
Magda Gacyk (między 3 a 12 sierpnia) – dziennikarka radiowa i telewizyjna, korespondentka zagraniczna (Polskie Radio) i tłumaczka. Prowadzi szkolenia dla polityków i przedsiębiorców z zakresu kontaktów z mediami, autoprezentacji i komunikacji niewerbalnej. Iberystka i socjolożka z wykształcenia, posługująca się siedmioma językami, doradza także w kwestiach, związanych z międzykulturowością oraz negocjacjami międzykulturowymi. Od ponad dekady mieszka w Dolinie Krzemowej. Rok temu wydała książkę „Ścigając Steve’a Jobsa. Historie Polaków w Dolinie Krzemowej”.
Maja Kieturakis (między między 7 a 15 lipca) – prawnik specjalizujący się w amerykańskim prawie własności intelektualnej. Doradza w zakresie planowania ochrony, sporządzania kontraktów oraz dochodzenia praw, związanych z patentami, znakami towarowymi oraz prawami autorskimi. Konsultuje także w innych dziedzinach, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (ze szczególnym uwzględnieniem startupów z branży IT), jak na przykład zakładanie spółek, przeprowadzanie audytów, planowanie promocji i reklam. Prowadzi wewnętrzne szkolenia pracowników, dotyczące wykorzystywania własności intelektualnej. Jej klientami są przedsiębiorcy głównie z USA i Polski, m.in. uczestnicy polskich, rządowych programów akceleracyjnych.
Mateusz Kusznierewicz (26 lipca) – żeglarz, Mistrz Olimpijski, mistrz świata i Europy. Przedsiębiorca i propagator działalności społecznej. Założyciel Akademii Kusznierewicza, współtwórca ZOOM.ME, Ambasador Gdańska. Doświadczony szkoleniowiec i mentor. Posiada na koncie ponad 800 publicznych wystąpień. Prowadzi wykłady z zakresu motywacji, komunikacji, budowy wizerunku, zarządzania emocjami i rozwoju osobistego.
Michał Skiba (każdy poniedziałek lipca i pomiędzy 17 a 19 sierpnia) – wysokiej klasy specjalista w zakresie marketingu, pracuje w Cisco System (największego producenta routerów na świecie, inwestującego w młode technologie) jako kierownik rozwoju produktu. Pomaga w wycenianiu, pozycjonowaniu, wejściu na rynek jak również w internacjonalizacji produktu. Ma doświadczenie jako coach biznesu dla polskich przedsiębiorców. Jest absolwentem Uniwersytetu w Toronto, jak również Uniwersytetu Waterloo. Wolny czas spędza m.in. w Himalajach na trekkingu.
Michał Wroczyński (w lipcu) – przedsiębiorca, pasjonujący się tzw. „deep technologies”. Jego piąty startup, Fido Labs, zajmuje się sztuczną inteligencją (AI) i opracowuje przełomową technologię rozpoznawania mowy ludzkiej przez komputer, z uwzględnieniem pełnej gramatyki. Jest również coachem startupów oraz terapeutą, pomagającym przedsiębiorcom w radzeniu sobie ze stresem. Jego specjalizacja to mindfulness w biznesie. Był założycielem jednego z pierwszych w Polsce startupów.