O tym, że głównymi siłami sprawczymi, które pozwalają nam pokonywać w życiu przeszkody i zdobywać różne szczyty (w tym najwyższe szczyty górskie na całym świecie!), są: pasja, wiara i siła relacji z drugim człowiekiem mogliśmy przekonać się podczas wydarzenia, które odbyło się wczoraj w coworkingu O4. O nadziei, walce z samym sobą, potędze rozmowy i współpracy podczas wieczoru w OBC pt. „Odważ się wiedzieć. Jak zdobywać szczyty w życiu mimo przeszkód – Spotkanie na temat świadomości onkologicznej” opowiadały Kasia Gulczyńska i Dorota Grabowska.
Historia życia głównej bohaterki spotkania, Kasi Gulczyńskiej – alpinistki, prezes Fundacji Pokonaj Raka działającej na rzecz osób z chorobami nowotworowymi, zdobywczyni wyróżnienia Bizneswoman Roku 2015 w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet – może stanowić materiał do wielotomowej książki. I na pewno być źródłem inspiracji dla wielu osób, które nagle dowiadują się, że przyjdzie im stoczyć walkę o życie, walkę z rakiem. Jej olbrzymia determinacja, aby wspierać osoby chore, pozwoliła stworzyć wiele projektów aktywizujących ludzi i dających im szansę na powrót do zdrowia, przekraczania własnych ograniczeń, które często blokują nas w rozwoju duchowym czy, także, sportowym. Dzięki współpracy z najbardziej znanymi polskimi alpinistami, w tym m.in. Adamem Bieleckim (taternik, alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i Broad Peak oraz zdobywca K2 i Makalu), a także z Czesławem Langiem (kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata) – udaje się dawać silne wsparcie podopiecznym Fundacji.
O tym, gdzie się udać po pomoc, kiedy dowiadujemy się o chorobie nowotworowej, jak sobie radzić z taką informacją, kto może dać nam, tak potrzebne w tym czasie, wsparcie, opowiadała Dorota Grabowska, psycholog, psychoonkolog, koordynatorka Infolinii Onkologicznej PTPO przy Wojewódzkim Centrum Onkologii, wykładowca.
Najważniejszy cel tego spotkania – kreowanie naszej świadomości o tym, że warto dbać o własne zdrowie, że warto i trzeba, mimo lęku, wspierać każdego, komu przyjdzie toczyć tak wielką walkę, walkę o zdrowie, walkę z odrzuceniem społecznym, walkę o nadzieję.
ZAWSZE WARTO.